sohbet, chat, muhabbet, mobil sohbet, sohbet odaları (sohbet siteleri)

CanDostu.NET aktif sohbet siteleri net sohbet gibi chat yap. Ayrıca Can Dostu bizim mekan sohbet odaları ile mobil sohbet, mobil chat ve geveze tam sohbet edilen chat siteleridir.

Karizmatik Bir İnsan Olmanın Yolları

5/5
karizmatik nasıl olunur
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

İnsan ilişkileri bazı hassas dengeler üzerine kuruludur. Küçük şeyler sizi insanların gözünde çekici kılabileceği gibi, itici biri olmanızı da sağlayabilir. Eğer sohbet yaparken insanlar üzerinde ciddi bir etkiye sahipseniz, konuşmanız ve davranışlarınız onları muhabbet ederken etkiliyor ve size çekiyorsa bu chat ortamlarında karizmatik bir insan olduğunuz anlamına gelir. Böyle biri olmak zor olmadığı gibi biraz uğraş gerektirir.

 

Öncelikle bu meselenin dış görünüşle doğrudan ilgisi olsa bile “güzel/çirkin” olarak algılanan mizaçla ilgisi yoktur. Dolayısıyla nasıl görünüyor olursanız olun bunu düzeltebilir ve sohbet esnasında karizmatik bir insan olabilirsiniz. Bu daha çok başkalarını etkileme kabiliyetinizle ilgilidir. Kendinize biraz bakarak ve konuşma, muhabbet hitabeti gibi konularda çaba göstererek karizmatik biri olabilirsiniz.

 

Karizma Neden Önemlidir?

  • Her insanın chat ve sosyal anlamda beğenilmeye ihtiyacı vardır. Bir karizmaya sahip olursanız çevrenizdeki insanlar sizi beğenecek ve takdir edecektir.
  • Cinsel cazibenin büyük kısmı karizmayla ilgilidir. Karşı cins üzerinde etki yaratarak cinsel yaşamınızı zevkli ve düzenli bir hâle getirebilir, sohbet birlikteliklerinizi düzene sokabilirsiniz.
  • Karizma iş yaşamında da önemlidir. Özellikle firmanızı temsil etmeniz gereken durumlarda, toplantılarda, sunumlarda sizi dinleyen kişiler üzerinde belli bir izlenim bırakabilmelisiniz. Bunu yapmanın yolu da karizmatik olmaktan geçer.
  • İnsanların sizinle ilgili izlenimleri başarılarınızı belirleyen temel etkendir. Çevrenizdeki kişilerden ne kadar olumlu izlenim alırsanız başarılı bir insan olma şansınız o kadar yükselecektir.

 

Nasıl Karizmatik Biri Olabilirim?

  • Dış görünüşünüze, giyiminize önem vermeniz son derece önemlidir. Bunun için pahalı markaları tercih etmeniz zorunlu değildir. Kıyafetlerinizin temiz ve uyumlu olması size iyi bir görünüm kazandıracaktır.
  • Hitabet bu konuda son derece önemlidir. Ne kadar iyi görünürseniz görünün muhabbet hitabetiniz zayıf olduğu sürece karşı taraf üzerinde sohbet etkisi bırakmanızın imkânı yoktur. Bunun için konferans ve konuşmaları izleyebilir, kendinize bir hitabet modeli çıkartabilirsiniz.
  • Belli bir alanda bilgi sahibi olmak hem insanlarla konuşacak bir şey bulmanızı sağlar hem de chat karizmanızı arttırır. Bir tarz sahibi olmak önemlidir. Ancak yalnızca belli bir stile –müzik, film, politika- bağlı kalmanın sizi karikatürize bir hâle sokacağını unutmayınız.

CanDostu.NET Sohbet Odaları

Yeni dostlukler ve arkadaşlıklar edinmenin en kolay yolu, seviyeli sohbet ve chat odalarının vazgeçilmez sohbet sitesi…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları CanDostu.NET‘e aittir.