sohbet, chat, muhabbet, mobil sohbet, sohbet odaları (sohbet siteleri)

CanDostu.NET aktif sohbet siteleri net sohbet gibi chat yap. Ayrıca Can Dostu bizim mekan sohbet odaları ile mobil sohbet, mobil chat ve geveze tam sohbet edilen chat siteleridir.

Twitter Sohbet Etme Kolaylığı Geliyor

5/5
twitter sohbet
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Twitter, sohbet ortamında teknolojisinde bazı yenilikler yapmayı hedefliyor. Kullanıcılarını daha rahat ve daha kolay sohbet etmesi için çalışmalara başladı. Twitter’da sohbet kolaylığı yapılabilmesi için söz konusu platformda sohbet akışının ilerlemesinin değiştirilmesi gerekiyor. Şuan ki twitter sohbet, tartışma şeklinde olan döngüsünde tartışma chat konusu kitleyi veya konuşmak istediği konuyu saptırabiliyor. Gelecek olan yenilikle sohbet tartışması sırasında kontrol etme özelliğiyle bazı konuşmalar saklanabilecek. Belirtilen bu özellik test aşamasına sokularak muhabbet denemesi yapıldı. Hazır olduğunda twitter sohbet özelliği devreye sokularak kullanıcı deneyimi arttırılması hedeflenmiş oluyor.

 

Twitter Yeni Sohbet Özelliği Nasıl Çalışacak?

Güçlü sosyal medya sitesi olan twitter, yeni özelliğinde muhabbet sırasında gelen cevapları saklama seçeneği olacak. Böylelikle istediğiniz kişinin cevabını veya mesajını saklayarak atılan tweetleri gizli yapılmış olacak. Gizlenen tweetleri sizin dışınızda kimse göremeyecek. Gizlenen ve saklanan tweetler, gizleyen kişide gri ikonuna dokunarak gizlenmiş mesajı görebilecek. Bu özellik sohbet esnasında alakasız konuları gizleyerek başlattığınız tweet konuşmasının etkileşimini artması düşünülüyor. Kontrol sahibi olacağınız bu özellikle insanlar diğer tüm chat geçmişini görmeye devam edecek.

 

Twitter kullanıcıların çoğunda bu özelliğin gelmesini beklediğini söyleyen şirket yetkilileri, bu özelliğin aktif edilerek sohbet kontrolü yapabilmesinin önünü açtığını belirtiyor. Özellikler arasında kimler sohbetleri görebilir yada muhabbet cevaplayabilir konusunda da daha fazla seçenekler olması için çalışmayı sürdürdüklerini belirttiler. En önemli amaçları arasında Twitter’da geçirdikleri zaman içerisinde rahat ve güvenli olması için söz konusu Twitter sohbet geliştirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirttiler.

 

Şirketin açıklamasının devamı şöyle:

“Sohbet alanlarında daha fazla netlik ve yeni kontrol yöntemleri üzerinde çalışıyoruz. Uygulama geliştiriciler ek sohbet yöntemleri geliştirebilsinler diye yakın bir zamanda cevap saklama özelliği konusunda yeni bir uç noktası sunacağız. Belli sohbetleri kimler görebilir veya cevaplayabilir konusunda daha fazla seçenek deniyoruz. Bu davranışlar değişiyor mu görmek için de etkileşim değişikliklerini test ediyoruz. İnsanların Twitter’da rahat ve güvenli olduğundan emin olmaya kendimizi adamış durumdayız.”

Bir önceki yazımız olan aşk sohbet sitesi sevgi chat sohbet aşk sohbet başlıklı makalemizde alternatif sohbet odaları, arkadaşlık siteleri ve bedava chat hakkında bilgiler verilmektedir.

CanDostu.NET Sohbet Odaları

Yeni dostlukler ve arkadaşlıklar edinmenin en kolay yolu, seviyeli sohbet ve chat odalarının vazgeçilmez sohbet sitesi…One Reply on “Twitter Sohbet Etme Kolaylığı Geliyor”

  1. Bence twitter bu konuda çok geri kaldı. Bir tweet attığımda gerekli gereksiz bir çok cevap geliyordu. Bunları kontrol etmek çok zor. Ne güzel bir özellik ya çok beğendim. Umarım kısa sürede twitter sohbet özelliğinde iyileştirmeyi aktif ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları CanDostu.NET‘e aittir.